szkolenia online

Do zdalnej pomocy technicznej, szkoleń on-line oraz prezentacji Rhino oraz innych naszych produktów używamy programu TeamViewer (szkolenia dla 1-4 osób), Blizz (od 5 osób) lub Zoom (opcja rezerwowa). TeamViewer umożliwia wzajemne dzielenie ekranu oraz wyświetlanie kursora myszki, co jest bardzo istotne na naszych szkoleniach.

Jeśli chcesz dołączyć do spotkania (meetingu), szkolenia on-line lub prezentacji, poza pełną, najnowszą wersją programu TeamViewer, możesz skorzystać z naszego modułu QuickJoin, który nie wymaga instalacji: pobierz TeamViewer QuickJoin i wprowadź id meetingu, które ci podamy.

Do twojego komputera powinny być podłączone głośniki i mikrofon lub słuchawki z mikrofonem. Zalecamy używanie dwóch monitorów w czasie szkolenia online – jeden do podglądu ekranu osoby prowadzącej szkolenie, a drugi do własnej pracy w programie.

Po połączeniu, panel ustawień TeamViewera znajduje się przy prawej krawędzi ekranu. Jeśli nie jest widoczny, kliknij na symbol z niebieskimi strzałkami (obrazek poniżej), aby go rozwinąć.

Upewnij się, że mikrofon i głośnik nie są wyciszone. Tak wygląda część panelu TeamViewera, gdy mikrofon i głośnik nie są wyciszone:

Tak wygląda część panelu TeamViewera, gdy mikrofon jest wyciszony (microphone muted):

Ewentualne nagrania szkoleń są objęte prawami autorskimi Lemondim i nie mogą być bez zgody Lemondim udostępnianie przez uczestników szkolenia osobom trzecim.

Rozwiązywanie problemów

  1. macOS – dzielenie własnego ekranu

    TeamViewer, Blizz lub Zoom musi mieć przyznane uprawnienie w preferencjach systemu:

  2. Skalowanie prezentowanego ekranu

    Jeśli chcesz, żeby prezentowany ekran wyświetlał się jako skalowany, np. żeby powiększyć ekran na monitorze o rozdzielczości wyższej niż Full HD, odpowiednia opcja jest tutaj:

  3. Odtwarzanie nagrania z pliku TVS

    Nagrania z rozszerzeniem TVS otwiera się przez TeamViewera. W TeamViewerem menu wybierz Extras (Dodatki) – Play or convert recorded session… (Odtwórz lub konwertuj zarejestrowaną sesję…)


Najbliższe szkolenia


Kontakt

place

Lemondim
ul. Kuropatwy 24k
02-892 Warszawa
Poland
mapa